Pierwszy taki bieg w Polsce. Symboliczna Mila Pamięci Ofiar Komunizmu organizowana jest od 2016 r. w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Celem biegu jest upamiętnienie ponad 100 milionów komunizmu na całym świecie w tym Polaków walczących o wolność z komunistycznym systemem.

Bieg odbywa się w Lublinie, na terenie Parku Ludowego, w dolinie rzeki Bystrzyca. Jego dystans to 1 mila, czyli 1609 m. Dedykowany jest uczniom szkół podstawowych kl. IV-VI, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Na starcie mile widziani są rodzice, opiekunowie i nauczyciele. Zwycięzcy nagradzani są medalami i nagrodami rzeczowymi. Nagradzane są również najliczniejsze łączone reprezentacje szkolne. Uczestników zachęcamy do startu w koszulkach patriotycznych.

2 edycja Mili Pamięci Ofiar Komunizmu odbędzie się 16 września 2017 r. Zapisy już trwają! 

Już od 1 sierpnia 2017 r. możecie się zapisywać do udziału w 2. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu Zapisy do biegu odbywają się drogą elektroniczną pod linkiem: http://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/315. Znajdziecie tam również regulamin biegu. Udział w mili jest całkowicie bezpłatny.

Śledźcie nasze ogłoszenia. Dwie mile pamięci w ubiegłym roku cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Przypominamy, że w każdej mili obowiązuje limit zawodników 555 osób.