W ramach tegorocznych obchodów rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 roku planujemy dla Lublinian i turystów, którzy odwiedzą nasze miasto, dwie bardzo atrakcyjne formy spędzenia wolnego czasu. 22 lipca 2017 roku, czyli w sobotę, zorganizujemy spotkanie z rekonstrukcją historyczną. Po Ogrodzie Saskim spacerować będą miłośnicy odtwórstwa historycznego, zaprezentują swój rynsztunek, odzienie, a także historię Polski i Lublina z okresu, który rekonstruują. Brzmi fajnie, prawda!

Natomiast 23 lipca 2017, czyli w niedzielę, po Ogrodzie Saskim spacerować będą znani Lublinianie lub osoby związane z naszym miastem. W alejkach Ogrodu będziecie mieli szansę spotkać 7 wybitnych Polaków, którzy będą opowiadały o sobie, o swojej wizji Lublina, a także o historii Polski w skali mikro (lokalnej) i makro (globalnej). Wszystkie zaś postacie będą ucharakteryzowane i w przebraniach, więc spotkanie z Janem Kochanowskim, na pewno będziecie bardzo ciekawe dla wszystkich!

Jeśli chcesz włączyć się w to przedsięwzięcie, koniecznie napisz do nas maila. Obecnie szukamy osób, które wciela się w 7 postaci z historii Polski. Naszą ofertę współpracy kierujemy przede wszystkim do przedstawicieli teatrów amatorskich, fanów teatru i aktorstwa. Jeśli chcecie włączyć się w obchody 700-lecia Lublina i pokazać swój kunszt aktorski, zapraszamy do współpracy! Więcej informacji o szczegółach współpracy, czyli o wynagrodzeniu, dokładnym zakresie obowiązków, strojach i charakteryzacji, przekażemy indywidualnie. Zgłoszenia piszcie do nas na adres: solidarnoscrodzin@gmail.com. Zapraszamy do współpracy!

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700 – lecia miasta w 2017 roku


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia obchodów rocznicy Lubelskiego Lipca 1980.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z drugiego DNIA OBCHODÓW ROCZNICY LUBELSKIEGO LIPCA 1980.