Podczas tego przedsięwzięcia na Placu Zamkowym w Lublinie zgromadzimy 700 licealistów, którzy wspólnie z nami utworzą wielką kolorową flagę Lublina – każdy uczeń tworzący ją otrzyma od nas parasol lub tabliczkę w odpowiednim kolorze (białym, zielonym lub czerwonym). Na środku zaś flagi umiejscowiony zostanie herb miasta. Następnie w rytm muzyki zatańczymy i ożywimy oba nasze symbole miejskie – flagę i herb!

Akcję “Licealiści Lublinowi“ zaplanowaliśmy na 26 września 2017 r. Zapraszamy do niej wyłącznie licealistów z Lublina. Chcielibyśmy zaprosić po jednej klasie z każdego liceum ogólnokształcącego – po jednej najlepszej klasie z danej szkoły (o najlepszej średniej ocen). Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 września. Przy realizacji tego projektu współpracujemy z Jarosławem Koziarą, znanym artystą plastykiem, a także Tomkiem “Dolarem” Dymkiem, raperem i muzykiem. Oni zapewnią nam odpowiednią aranżację artystyczną i muzyczną.

Nasze przedsięwzięcie jest jedną z oficjalnych części obchodów Wielkiego Jubileuszu. Zaś sam projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Lublin. Dlatego tym bardziej zapraszamy uczniów Państwa szkoły, aby włączyli się w naszą akcję. To jedyna taka okazja!


Jarosław Koziara

Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuk wizualnych. Autor kilkudziesięciu scenografii teatralnych (m.in. Teatr Wielki w Warszawie, lalkowy Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie), plenerowych i telewizyjnych (np. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy). Zaprojektował także oprawę scenograficzną wielu koncertów halowych i zewnętrznych.

Przez kilkanaście lat współpracował z zespołem Voo Voo tworząc jego sceniczny, płytowy i graficzny wizerunek. Znany jest również z niekonwencjonalnych projektów artystycznych – olbrzymich, płonących konstrukcji. Sprawca zabawnych happeningów i performance’ów w przestrzeni miejskiej oraz instalacji w galeriach. Twórca monumentalnych, kilkuhektarowych landartów.


Tomasz „Dolar” Dymek

Dolar to dziennikarz i freestyle’owiec z Lublina. V krotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej, mistrz Bitwy o Bałtyk i zwycięzca Bitwy o Mokotów. Freestyle’em zajmuje się od 1999 roku. Nagrał dwa solowe albumy. W 2010 roku przejechał cały kraj z trasą koncertową u boku rapera ELDO. W marcu tego 2015 zajął III miejsce na Bitwie o Pitos w Warszawie. Obecnie nagrywa trzeci krążek i koncertuje w Polsce. Ma 34 lat, interesuje się literaturą, filmem oraz gimnastyką sportową.

Chcesz zgłosić do tej akcji swoją klasę? Napisz do nas maila na adres: solidarnoscrodzin@gmail.com. Drogą mailową udzielimy wszystkich niezbędnych informacji. Zapraszamy do współpracy!

Termin zgłoszeń upływa 15 września 2017 r.

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700 – lecia miasta w 2017 roku.