11 listopada każdego roku organizujemy w Lublinie Milę Niepodległości. W ten sportowy sposób od 2016 roku upamiętniamy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W poprzednich latach bieg odbywał się po zmroku w centrum Lublina i Starego Miasta. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne organizator postanowił przenieść zawody na godziny poranne do Ogrodu Saskiego w Lublinie organizując start 4 grup biegowych w odstępach czasowych, z zachowaniem ścisłego limitu zawodników.  Dystans 1 mila lądowa 1609 metrów (mila olimpijska).Trasa biegu przybiega alejkami parku. Jej oznakowanie podkreśla  wyjątkowy patriotyczny charakter biegu. Bieg jest swoistym spotkaniem międzypokoleniowy mieszkańców naszego miasta i regionu. Zawody skierowane są do uczniów szkół podstawowych od klasy 5, szkół ponadpodstawowych. Do startu razem z uczniami zapraszamy rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wszyscy zawodnicy na mecie biegu otrzymają unikalny medal. Najliczniejsza reprezentacja szkolna otrzyma puchar niepodległości.

ZAPISY

REGULAMIN

PLAKAT DO POBRANIA

 

Zadanie VIII Biegowa Triada Pamięci: Lubelski Bieg Niepodległości zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki

 

Partnerem VIII Biegowej Triady Pamięci jest Kuratorium Oświaty w Lublinie, Oddziału Lublin Instytutu Pamięci Narodowej, Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”. Program „Warto być Polakiem” podejmuje działania promujące walory województwa lubelskiego. Jego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.