Galeria Dziecięca na Śródmieściu to miejsce, w którym każdy mały artysta ma szansę zaprezentować swoje dzieła. Misją GD jest włączenie uczniów szkół podstawowych w artystyczne życie Lublina poprzez organizację wystaw złożonych z ich prac. Chcemy, aby młodzi ludzie mieli szansę zaprezentować swoje dzieła nie tylko w murach szkoły, do której chodzą, ale także w miejscu ogólnodostępnym, w którym zobaczą je setki osób.

Galeria Dziecięca jest miejscem, w którym uzdolnione dzieci mogą prezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Prezentacja prac w formie galerii będzie wpływała na dowartościowanie młodych artystów. Wyróżnienie, dostrzeżenie umiejętności, pochwała – są to rzeczy bardzo ważne w życiu młodych ludzi. Oddziałuje to na ich rozwój i samoocenę.

Prezentowane w galerii prace będą nawiązywać do Lublina i uwzględniać miejskie wydarzenia i rocznice. I tak np. w 2019 r. pojawi się wystawa dotycząca 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej. W ten sposób  będziemy włączać dzieci i młodzież w życie kulturalne miasta.

Jeśli znacie młodych artystów, którzy chcieliby włączyć się w ten projekt, serdecznie zapraszamy do współpracy. Z naszej strony zapewniamy przygotowanie graficzne i wydruk prac w dużym formacie.  Więcej informacji o potencjalnej współpracy zdobędziecie pisząc do nas na adres: ruchsolidarnoscirodzin@gmail.com

Galerię Dziecięcą na Śródmieściu można oglądać codziennie w dowolnych godzinach na płocie wokół placu zabaw na pl. L. Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie. Serdecznie zapraszamy.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.