Wystartuj w 26. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. Zapisz się już dziś i zgarnij koszulkę z Orłem!

Solidarność dla Niepodległej – pod takim hasłem pobiegniemy 2 czerwca w Lublinie podczas 26. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”, a także 6. PKO Półmaratonu Solidarności. Trasa Biegu Solidarności w centrum miasta na dystansie 3000 metrów jest przygotowana dla biegaczy w wieku od 4 klasy szkoły podstawowej. Trwają zapisy do biegu drogą elektroniczną. Znajdziecie je pod tym linkiem.

W tegorocznej edycji biegu organizatorzy przygotowali niepowtarzalną bezpłatną pamiątkową koszulkę i specjalnie przygotowany medal ukończenia biegu. Czerwcowy bieg w Lublinie rozpocznie biegową triadę Niepodległości. 2 czerwca, 15 września i 11 listopada na szyi uczestników zawiśnie medal, a złożona z trzech medali kompozycja utworzy pamiątkową kolekcję 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Mamy również propozycje dla rodziców z najmłodszymi pociechami w wieku przedszkolnym do III klasy szkoły podstawowej włącznie. Mali biegacze mogą stanąć w szranki konkurencji biegowych w biegu łąkowym i sztafecie rodzinnej z bocianem w Parku Ludowym. Zapisy w dniu biegu 2 czerwca od godz. 9:30 na tyłach hali C Targów Lublin S.A. O godz.12:00 start sztafety rodzinnej 2×2.

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Lublin.