Otworzyliśmy Galerię Dziecięcą na Śródmieściu

Nasza Fundacja po raz kolejny doceniła twórczość małych zdolnych artystów. Od czerwca do końca września 2019 r. zaprezentujemy cztery wystawy prac plastycznych, stworzonych przez dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Galeria Dziecięca jest miejscem, w którym uzdolnione dzieci mogą prezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Prezentacja prac w formie galerii będzie wpływała na dowartościowanie młodych artystów. Wyróżnienie, dostrzeżenie umiejętności, pochwała – są to rzeczy bardzo ważne w życiu młodych ludzi. Wpływa to na ich rozwój i samoocenę.

Galeria Dziecięca mieści się w dzielnicy Śródmieście, w obrębie placu zabaw przy pl. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Przygotowaliśmy 4 wystawy po 14 prac, wydrukowanych w dużym formacie na tablicach PCV. Przy tworzeniu Galerii współpracowaliśmy z Młodzieżowym Domem Kultury „Pod Akacją”. Galeria powstała przy wsparciu Miasta Lublin, w ramach programu „Dzielnice Kultury”. Tytuły wystaw jakie zaprezentujemy to: Moje Miasto (czerwiec), Rodzina i ja (lipiec), Lubelskie festiwale (sierpień), Unia Lubelska (wrzesień).

Galeria Dziecięca na Śródmieściu – folder – pod tym linkiem możecie obejrzeć wszystkie prace z naszej galerii. Polecamy 🙂