Upamiętniliśmy 41. rocznicę „Lubelskiego Lipca 1980”. Festyn „Poczuj wiatr 80-tych lat” oraz gra miejska „Lubelskie lipca w historii miasta” – zobacz galerię zdjęć

Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” przy współpracy z Regionem Środkowo-Wschodnim NSZZ „Solidarność” po raz drugi zorganizowała festyn rodzinny w ogrodzie Saskim w Lublinie. Okazją do tego była 41 rocznica „Lubelskiego Lipca 1980” upamiętniająca strajki mieszkańców Lublina, które dały początek polskiej drogi do wolności.

Galeria festyn

Galeria gra miejska

Bardzo rodzinny i radosny nastrój panował na festynie w sobotnie popołudnie, 24 lipca. Wszystko za sprawą przepięknej pogody i przygotowanych atrakcji. Na przybyłych uczestników czekały m.in. warsztaty kukiełek, e-motków, malowanie buziek, wata cukrowa, słodycze, napoje, gry i zabawy rodzinne oraz atrakcyjne nagrody. Była to część spośród wielu atrakcji, z których można było korzystać za darmo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy które w aktywny sposób przeniosły współczesne dzieciaki w klimat 80 lat. Od godz. 17:00 do późnych godzin wieczornych uczestnicy festynu bawili się w rytm polskich i zagranicznych hitów z 80 lat. razem z zespołem muzycznym AgaBand. Gry i zabawy animacyjne oraz potańcówka na świeżym powietrzu były świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny.

Była też nie lada atrakcja dla dzieci starszych, młodzieży i dorosłych. Otóż w zieleń parkową ogrodu wkomponowali się statyści i animatorzy w strojach z epoki, którzy postarali się aby uczestnicy gry miejskiej „Lubelskie Lipce w historii miasta” mogli przenieść się w czasie. Swoją podróż rozpoczęli w roku 1569 i dalej zagłębiali się w historię Lublina w latach: 1915, 1918, 1944, 1949 aż do 1980 roku.

Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowania festynu i gry miejskiej. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy zapewniających bezpieczeństwo na imprezie. Projekty: Poczuj wiatr 80-tych lat. Festyny rodzinne z okazji rocznic „Lubelskiego Lipca” oraz Nakręcamy Lublin na Lubelski Lipiec – obchody „Lubelskiego Lipca” w związku z 40. rocznicą wydarzeń – zostały zrealizowane dzięki wsparciu miasta Lublin.