Ruszyły zapisy na 4. Milę Pamięci Ofiar Komunizmu w Lublinie. Limit 555 uczestników.

Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” uruchomiła zapisy do czwartej edycji imprezy. Poprzednie trzy edycje cieszył się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku biegacze otrzymają na mecie pierwszy medal bohaterów podziemia antykomunistycznego. Otworzy on wieloletnią, historyczną kolekcję medalową bohaterów Polski. Projekt współorganizowany z IPN Oddział Lublin, Kuratorium Oświaty, SKOK im. Z. Chmielewskiego i Lubelską Solidarnością. Zadanie realizowane jest dzięki wsparciu Ministra Sportu i Turystyki i Gminy Lublin. Medal w kolorze srebra antycznego przypomni postać ostatniego partyzanta Józefa Franczaka ps. ”Laluś”. Medal zawiśnie na szyi każdego uczestnika MPOK, 21 września w Ogrodzie Saskim.

Po sukcesie Biegowej Triady Niepodległości w 2018 roku z rekordowym zainteresowaniem uczestników postanowiliśmy utrzymać i kontynuować model bezpłatnej medalowej nagrody dla każdego biegacza. Prawo startu w biegu mają uczniowie, począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej, po ostatnie klasy szkoły ponadpodstawowej oraz ich rodzice/opiekunowie i nauczyciele. Wspólnie będą tworzyć reprezentację swojej szkoły. W ten niecodzienny sposób organizatorzy łączą pokolenia na wspólnej trasie biegu. Większość organizowanych biegów nie daje takiej szansy. Warto z niej skorzystać.

„Każdy z Nas ma swojego bohatera, który za cenę życia lub utraty zdrowia zmierzył się w swoim życiu z nieludzkim systemem komunistycznym. Może jest nim ktoś powszechnie znany w historii, a może to ktoś z waszych bliskich lub anonimowy żołnierz? Na całym świecie było ich miliony. Podczas biegu uczcimy pamięć ich wszystkich, ciesząc się wolnością naszej Ojczyzny. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ten bieg jest jedynym na świecie, mówi Marek Wątorski -Prezes Fundacji „Ruchu Solidarności Rodzin”.

Bieg odbędzie się w Ogrodzie Saskim, na dystansie 1609 metrów. Startujemy w dwóch grupach biegowych. Rozpoczną szkoły podstawowe o godz. 10:00, po nich o 10:30 na trasę wyruszą szkoły ponadpodstawowe. Mile widziane koszulki patriotyczne. Wydawanie zwrotnych numerów startowych od godz. 8:00 przy muszli koncertowej ogrodu. Wszystkie szczegóły znajdziecie w REGULAMINIE biegu. Zapisy prowadzone są elektroniczne, pod tym linkiem: ZAPISY decyduje kolejność zgłoszeń.