Poczuj wiatr 80-tych lat! Zapraszamy na festyn z okazji 41. rocznicy „Lubelskiego Lipca 1980”

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy podczas festynu z okazji kolejnej rocznicy strajków robotniczych, znanych w historii pod nazwą „Lubelski Lipiec 1980”. Strajki, poza oczywistym strachem przed represjami, dały mieszkańcom Lubelszczyzny poczucie wspólnoty i wolności, dlatego radosne świętowanie podczas festynu w stylu lat 80’ będzie dobrą formą uczczenia tego wydarzenia.

Festyn odbędzie się w sobotę, 24 lipca 2021 r. w godz. 16.00-21.00 w Ogrodzie Saskim w Lublinie, na terenie przy Muszli Koncertowej i placu zabaw. W programie wiele atrakcji, m.in.

– gry i zabawy z dawnych lat: gra w klasy, gumę, kapsle, hacele, tkanie dywanu, malowanie twarzy, warsztaty robienia gniotków i kukiełek, wata cukrowa i słodycze,

– konkursy na wesoło z nagrodami,

– gra miejska „Lubelskie Lipce na przestrzeni dziejów”.

Festyn uatrakcyjni występ zespołu AgaBand. Będzie można potańczyć w rytm przebojów z dawnych lat.

Zatańcz z nami pod gwiazdami! Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i okolic. Wstęp bezpłatny.

Organizatorem festynu jest Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pt. „Poczuj wiatr 80-tych lat. Festyny rodzinne z okazji rocznic „Lubelskiego Lipca”, finansowanego przez Urząd Miasta Lublin, w ramach programu Miasto Kultury w latach 2021-2023.