Maszt Niepodległości otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

Jest nam niezmiernie miło poinformować że realizacja inwestycji budowy i odsłonięcia MASZTU NIEPODLEGŁOŚCI w Lublinie w dniu 11 listopada 2018 roku otrzymała Patronat Narodowy Prezydenta RP. Nasz projekt społeczny wpisuje się w obchody jubileuszu naszej Ojczyzny i służy on godnemu upamiętnieniu oraz upowszechnieniu patriotycznych postaw, dokonań i aspiracji Polaków na Lubelszczyźnie. Budowę MASZTU NIEPODLEGŁOŚCI finansują liderzy gospodarczy Lubelszczyzny i kraju – Darczyńcy i Partnerzy Przedsięwzięcia:

GRUPA AZOTY ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY S.A.

LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA S.A. – Partner Przedsięwzięcia

PGE DYSTRYBUCJA S.A.

POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE S.A.

Obecnie na terenie ronda zakończono prace budowlane wykonania fundamentów i zasilania iluminacji masztu. Wkrótce firma wykonawcza REMZAP Sp. z o.o. z Puław otrzyma od wykonawcy oczep masztu tj. element końcowy, obrotowy  konstrukcji z systemem mocowania flagi narodowej. Pięć flag narodowych już dotarło do Lublina. Każda z nich ma ok. 50 mkw. powierzchni i waży ponad 8 kg.

Flagi zostały poświęcone na uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w dniu 19 października w Kościele Rektoralnym w Lublinie przy ul. Królewskiej 9. Na Mszy Świętej byli obecni przedstawiciele załóg pracowniczych fundatorów i zarządów spółek, przewodnicząca Komitetu Budowy Poseł Elżbieta Kruk, członek komitetu Marian Król Przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”, Zarząd Fundacji, poczty sztandarowe i wierni. W halach produkcyjnych REMZAP Sp. z o.o. trwają prace zespalania konstrukcji masztu. Uroczystość odsłonięcia masztu został wpisana w program centralnych uroczystości Święta Niepodległości w Lublinie.

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości