7. Lubelska Biegowa Triada Pamięci już w sobotę, 10 września 2022 r. w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Zapisy ruszyły!

Na półmetku wakacji ruszamy z zapisami na 7.Milę Pamięci Ofiar Komunizmu. Bieg z cyklu Lubelska Biegowa Triada Pamięci. Wydarzenie upamiętnia ofiary komunizmu na świecie w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego  którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny. ZAPISY

Triada Pamięci to cykl biegowy dla młodzieży, dzieci w wieku od klasy 5 szkoły podstawowej a także rodziców i nauczycieli. Organizator w bezpłatnym pakiecie startowym przygotował: zapisy elektroniczne,  profesjonalny pomiar czasu, medal ukończenia biegu,  nagrody dla zwycięzców i nagrody specjalne losowane podczas ceremonii zwycięzców.

Bieg rozpocznie się o godz. 8:30 uroczystą zbiórką przy muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Od godz. 9:00 w odstępach 30 minutowych na trasę biegu wyruszą trzy grupy biegaczy. Dystans 1609 metrów nie jest najdłuższy ale wymaga przygotowania.

Bieg objęty patronatem honorowym i finansowany przez Ministra Sportu w ramach programu „Sport dla wszystkich”

Zadanie realizowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”. Wydarzenie, zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Sponsor Wydarzenia PGE Dystrybucja S.A.

 

##LubelskaTriadaPamięci

Zachęcamy do obejrzenia spotu promującego Województwo Lubelskie pod tym linkiem: SPOT  oraz do zapoznania się z informacjami o Województwie pod linkiem: lubelskie.pl

Współorganizacja: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej

Organizator: Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”, Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”

Patronat honorowy:

Ministerstwo Sportu

Wojewoda Lubelski

Marszałek Województwa Lubelskiego

Prezydent Miasta Lublin

 

 

Więcej informacji i zapisy na stronie: https://www.solidarnosc.org.pl/lublin/